• Новак
Далер-Роуни Оригинален Систем Акрилик, 59мл, Coeruleum Hue

Далер-Роуни Оригинален Систем Акрилик, 59мл, Coeruleum Hue

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Далер-Роуни Оригинален Систем 3 Акрилик, 59мл, Коерулеум Хуе Оригинален Систем 3 акрилната боја им нуди на студентите и почетниците висококвалитетни бои по економична цена. Оваа боја е со средно тело и може да се разреди со вода или да се користи директно од цевката, брзо сушење за да се формира нерастворлив филм. Ова е високо пигментирана формула за проток, акрилна боја на база на вода. Тој нуди одлична јачина на бојата, трајност, леснотија, издржливост и моќ на покривање. Оваа лесна за употреба боја работи добро на широк спектар на површини. Тоа може да се разредува со вода за бледо миење, или да се користи директно од цевката. Оваа трајна боја ќе остане живописна во најтешките услови. Со брзо време на сушење, тој е отпорен на вода кога е сув и дизајниран да трае. Далер-Роуни Оригиналниот Систем 3 Акрилик, 59ml, Coeruleum Боја Високо пигментирани проток формула вода-базирани акрилик боја. Нуди одлична јачина на бојата, трајност, леснотија, издржливост и моќ на покривање. Лесна за употреба боја која работи добро на широк спектар на површини. Може да се разреди со вода за бледо перење или да се користи директно од цевката. Оваа трајна боја ќе остане живописна во најтешките услови. Со брзо време на сушење, тој е отпорен на вода кога е сув и дизајниран да трае. Зошто Да Користите Акрилни Бои : Многу водечки современи уметници користат акрилик, бидејќи поседуваат многу различни својства во споредба со маслото или акварелната боја. Брзо сушење, акрилите ја губат својата растворливост; ова е голема предност за сликарите кои сакаат брзо да работат. Поради побрзото време на сушење, сликата за која можеби биле потребни недели за да се постигне во маслена боја може да се заврши во една сесија со акрилик. Акрилни бои се класифицирани како ?ново? медиум за сликање бидејќи постојат само неколку децении. Разновидноста на акрилите е вградена во формулацијата на бојата, давајќи им на акрилите одлични својства на адхезија што овозможуваат бојата да се држи до површините од бетон до дрво. Акрилите имаат флексибилност да се движат со површината, да се шират и да се собираат додека сеуште го одржуваат својот интегритет. Разредувањето со вода овозможува да се постигнат техники од типот на акварел без да се изберат површини со специјална големина (подготвени), додека користењето на бојата директно од цевката овозможува да се создадат траги од импасто слични на масло без недостаток на долго време на сушење или се грижите ?маснотии над посно? принципи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката