• Новак
Аудио Техника АТ-ЛП120ХУСБ-СВ Грамофон-Сребрена

Аудио Техника АТ-ЛП120ХУСБ-СВ Грамофон-Сребрена

Rating 
DEN 6064.00

Достапност
Производот е достапен

Достапно во црно (AT-LP120 XUSB-BK) и сребро (AT-LP120 XUSB-SV). опсег Против лизгање : 0-4 гр. Плоча За грамофон : алуминиум од леано леано. Применлива тежина на кертриџот : 3,5-8,5 гр. Само преземете го бесплатниот софтвер за снимање На Смелост компатибилен Со Мек И КОМПЈУТЕР (или софтвер по ваш избор) и започнете да ги конвертирате вашите записи во дигитални аудио датотеки. Систем За Сопирање : Електронска сопирачка. Игла За Замена : АТ-ВМН95Е. Спецификации : Тип : Грамофон 3-брзина, целосно рачно работење. 1 или повисоко). Прилагодлива динамична контрола против скејт. Метод на возење : Директен погон. Вклучени додатоци : AT-VM95 E фоно кертриџ; at-HS6 headshell; 1,9 m (6,2') USB кабел; двоен RCA (машки) до двоен RCA (машки) кабел со жица за заземјување; противтежа; подлога за филц; капак за прашина; адаптер за 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА; целно светло за игла од типот на приклучок. Брзини : 33-1/3 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 78 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Придушена основна конструкција за намалена боја на повратни информации со ниска фреквенција. Карактеристики : Доживејте го звукот на винил со висока верност. Вклучува : USB кабел, излезен кабел RCA што се одвојува (двоен RCA машки до двоен RCA машки), адаптер ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, адаптер за 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА, противтежа, подлога за филц и отстранлив капак за прашина со шарки. Леле и Трепери 50 дб. USB Функција : A/D, D/A-16-битна/44. Директен погон, ЕДНОНАСОЧЕН серво мотор. агол На грешка при Следење : Помалку од 3 степени. Забелешки : усб-оперативен систем барања. Windows 7 или погоре, Или MAC OS X ИЛИ погоре. Тип на тонарм : Избалансирана Тонеарм Во Форма На С со отстранлива глава.Грамофонот се одликува со Тонеарм Во форма На С со прилагодлива сила за следење и УНИВЕРЗАЛНА АТ-ХС6"-школка за монтирање со фоно кертриџ СО Двоен Магнет at-VM95 E. Вграден преклопен фоно пред-засилувач за излез на ниво на фоно или линија. Ефективна должина на раката : 230,5 мм.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката