• Новак
Даниел Смит Екстра Фини Акварел, мл, Суровини Сиена

Даниел Смит Екстра Фини Акварел, мл, Суровини Сиена

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Овие живописни акварели го опфаќаат спектарот на бои од историските пигменти првично користени од ренесансните мајстори до природните земјени тонови и живописните кинакридони. Оваа боја има одлични својства за четкање, што ги прави овие бои пожелни за секој уметник со акварел. Даниел Смит Екстра Фини Акварел, 5 мл, Суровини Сиена. Извонредна јачина на бојата. Пигменти набавени од целиот свет. Произведени Во Сиетл, Вашингтон.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката