• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Флорали од брашно xii chrap“ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „Флорали од брашно xii chrap“ платно уметност од Данхуи Наи

Rating 
DEN 1530.08

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Danhui Naisubject : Typography Style : Modern Farmhouse Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира зборовите "Флејски пазар свежи цвеќиња " на крем знак со бели и сини ленти. Истакнати бои : Бела, сива Данхуи Наи е родена во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Данхуи Наи е роден во копното Кина и израснал во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. - Зборовите „Свежи цвеќиња на пазарот на болви“ на знак за крем со бели и сини ленти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката