• Новак
Брзо Цевки Фитинзи, Директно Редуктор Спојка Запечатување 360° Ротација Главата 2 3 во 4 7 во За Стп Црево Најлон Цевка

Брзо Цевки Фитинзи, Директно Редуктор Спојка Запечатување 360° Ротација Главата 2 3 во 4 7 во За Стп Црево Најлон Цевка

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

4 ПАРЧИЊА Конектори За Брзи Цевки Ги Притискаат Фитинзите За Директно Редуктор За Стп Црево Најлонска Цевка 2/3 во 4/7инспецификација : Тип На Ставка : Брзи Фитинзи Модел : SPG16 14 Должина на производот : Прибл. 67мм / 2,6 инконектор Внатрешен Дијаметар : 2/3ин, 4/7инмаксимална Отпорност На Притисок : 1,32 Мпа 13,5 кгф/см2оперативен Опсег На Притисок : 0-0, 9 Мпа 0-9, 2 Кгф/см2оперативен Температурен Опсег : 0-60 Степени Целзиусови Применливо Црево : стп црево, најлонско црево : Широко се користи во автоматска опрема за производство во машини, Список на Пакети за електроника, автомобили, пакување и други Индустрии : 4 x брзи фитинзи [спецификации] вклучувајќи Брзи Фитинзи Од 4 Парчиња, директно преку редукторски дизајн, внатрешниот дијаметар на интерфејсот е 2/3in, 4/7in, Едноставен и практичен. [ПРИТИСНИ НА ТИП] Овие фитинзи за брзи цевки се притисни на дизајнот, кој лесно може да се поврзе со цевката без дополнително запечатување. [Флексибилен ДИЗАЈН] брз конектор е лесен за инсталирање, ротација од 360°, флексибилна и заштеда на простор, а овалното ослободување лесно се отстранува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката