• Новак
Крајната Текстил Саксонија Правоаголни Дамаск Чаршав-Жакард Ткаат Амблем Грб Дизајн, Кафе

Крајната Текстил Саксонија Правоаголни Дамаск Чаршав-Жакард Ткаат Амблем Грб Дизајн, Кафе

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Производот е достапен

Саксонија Дамаск чаршафите нудат дизајн на грб на амблемот во класична шема на бои тон-на-тон. Сошиена од 59% Памук / 41% Полиестер, додадете допир на богата регалност на следната трпезарија или специјална пригода. Саксонија ткаенината е отпорна на брчки и дамки. Кафулето 52 х 72 Инчен Правоаголник Саксонија Дамаск Чаршафите се одличен избор за вашата свадба, забава, домашно јадење, Божиќни И вечери за Благодарност и други специјални настани. Поради варијациите во компјутерските монитори, нијансите на боите може да варираат во изгледот од екран до екран. Ве молиме побарајте Врвен Текстил за соодветни и комплементарни предмети во сите форми и големини. 3 правоаголни чаршафи секоја мерка 52 х 72 инчи во страни; идеален како преклоп или топпер на домашните трпезариски маси. Беспрекорен; едноделен дизајн. Ткаенина што се пере во машина; отпорна на дамки и брчки. Жакард ткаат. Класичен дизајн на амблем на тон-на-тон.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката