• Новак
Компресија Артритис Ракавици Болки Во Зглобовите Нега Терапија Прсти Додаток

Компресија Артритис Ракавици Болки Во Зглобовите Нега Терапија Прсти Додаток

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Спецификации : . Ракавиците за артритис се изработени од висококвалитетен памучен полиестер. Овие ракавици обезбедуваат удобно вклопување и зголемена подвижност во текот на целиот ден. Дизајнот без прсти го олеснува држењето на работите без да го попречува секој ваш потег. Без разлика дали е остеоартритис, ревматоиден артритис, па дури и меко ткиво, повреди поврзани со спортот нашите ракавици ќе обезбедат олеснување на симптомите со стил. Континуираната ткаенина за компресија и отстранување на влага ја подобрува циркулацијата на крвта, ја олеснува умешноста на рацете, ја остава вашата кожа да дише и ги намалува болките и отокот од артритис. Име На Предметот : Артритис Ракавици. Материјал : Памук, Полиестер. Карактеристики : Мека, Дише, Мода, Удобна. Големина : . С : 19,5 см х 7,5 см/7,68 "х 2,95" (Прибл.). М : 20см х 7,5 см/7,87 "х 2,95" (Прибл.). Л : 21,5 см х 8см/8,46 "х 3,15" (Прибл.). Забелешки : . Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметите може да биде малку поинаква од сликите. Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење. Пакетот Вклучува : . 1 Пар Ракавици За Артритис ракавиците за артритис се изработени од висококвалитетен памучен полиестер. Овие ракавици обезбедуваат удобно вклопување и зголемена подвижност во текот на целиот ден. Дизајнот без прсти го олеснува држењето на работите без да го попречува секој ваш потег. Без разлика дали е остеоартритис, ревматоиден артритис, па дури и меко ткиво, повреди поврзани со спортот нашите ракавици ќе обезбедат олеснување на симптомите со стил. Континуираната ткаенина за компресија и отстранување на влага ја подобрува циркулацијата на крвта, ја олеснува умешноста на рацете, ја остава вашата кожа да дише и ги намалува болките и отокот од артритис.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката