• Новак
Данеси Кафе Злато Оро Вистинско Еспресо Италијанско грав кг 13. лбс Плус Еспресо Чаша Чинија

Данеси Кафе Злато Оро Вистинско Еспресо Италијанско грав кг 13. лбс Плус Еспресо Чаша Чинија

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Дали знаевте Дека Италија е поделена на 6 различни зони на еспресо со различни профили на вкус? Како општо правило : Од Север Кон Југ Во Италија, Колку Повеќе Југ, толку Поинтензивна, смела, прилично висока киселост и горчина и навестувања на зачини и пиперки. Колку Повеќе Север, повеќе какао, лешник и ниска киселост и горчина. Рим, како поранешен центар на светот се наоѓа помеѓу Север и Југ. Ние ја нарекуваме областа и корелираната зона на вкусови 4 за еспресо : Малку кисела, ниска горчина и навестувања на овошје, карамела и зачини. Точно, ова е семејното разбирање На данеси за тоа како да се печат и наздрават зрната кафе за да се постигне конзистентен уникатен вкус-од 1904 година И Златото Данеси Кафе Оро е патник. Доаѓа Со 1 шолја еспресо и чинија (2 унци) Вистински италијански вкус на еспресо кафе . Сертифициран за употреба Во Суперавтоматски Машини За Еспресо Кафе како Бревил, Делонги, Јура, Гаџија, Крупс, Миле, Саеко . Италијанска Еспресо Зона 4 : Малку кисела, ниска горчина и навестувања на овошје, карамела и зачини . Мешавина Од грав Arбика и Робуста.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката