• Новак
Carevas Dancing Hobby E Wings Spaning Epp Flying Wing RC комплет за обука на авиони

Carevas Dancing Hobby E Wings Spaning Epp Flying Wing RC комплет за обука на авиони

Rating 
DEN 319.84

Достапност
Производот е достапен

Танцување хоби E1101 1060mm Wings Span Epp Flying Wing RC комплет за обука на авиони. Белешка : Оваа ставка е верзија на комплетот, не вклучува електронски уреди .. Карактеристики : . Како да играте : Вклучете го авионот, а потоа фрлете го во воздухот, контролирајте го со далечински управувач. 1060мм распон на крилјата за добра стабилност. ЕПП материјал за да се спротивстави на несреќата. Едноставна структура, лесна за инсталирање. Лесно за контрола, погодни за нови играчи да ги подобрат вештините за летање. Спецификации : . Име на бренд : Хоби за танцување. Име на артикалот : Летечки крило. Материјал : Еп. Спан на крилјата : 1060мм. Должина : 550мм. Летечка тежина : 230-280g. Пропелер : 6030 . Предложениот електроенергетски систем : . Електричен мотор : MM1908 2050 KV. ЕСС : 20а. Серво : 9g * 2 парчиња. БАТК : 2 S 800m Ah. : повеќе од 3ч. Информации за пакетот : . Големина на пакетот : 55 * 29 * 5cm / 21.7 * 11.4 * 2.0in. Тежина на пакет : 520g. Општ пакет со кутии. Список на пакети : . 1 * Авион (верзија на комплет). 1 * Propeller Ow да игра : Вклучете го авионот, а потоа фрлете го во воздухот, контролирајте го со далечински управувач. 1060мм распон на крилјата за добра стабилност. ЕПП материјал за да се спротивстави на несреќата. Едноставна структура, лесна за инсталирање. Лесно за контрола, погодни за нови играчи да ги подобрат вештините за летање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката