• Новак
Оми 17732. Линија за гориво, Резервоар За Пумпа; 76-џип СП Одговара избери: 1977,1979-АМЕРИКАНСКИ МОТОРИ ЏИП

Оми 17732. Линија за гориво, Резервоар За Пумпа; 76-џип СП Одговара избери: 1977,1979-АМЕРИКАНСКИ МОТОРИ ЏИП

Rating 
DEN 495.84

Достапност
Производот е достапен

Омикс гордо ги нуди сите делови што ви се потребни за да го одржувате вашиот Вилис/Џип да работи како нов со стандарди за квалитет кои секогаш ги исполнуваат или надминуваат оние на фабричкиот дел. Оваа линија за замена на гориво одговара на 76-81 cj5 модели со 304 ci V8 мотори. Цврстата претходно свиткана челична линија за гориво тече од резервоарот за гориво до пумпата за гориво и ги вклучува соодветните фитинзи со навој. Резервоарот за пумпа. Ое Стил. Директно Вклопување. Ограничена 5 Годишна Гаранција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката