• Новак
Пејсетер Долг Цевка Заглавие Екстензии, 82-Одговара изберете: 2008-ПОНТИЈАК ГТ

Пејсетер Долг Цевка Заглавие Екстензии, 82-Одговара изберете: 2008-ПОНТИЈАК ГТ

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Пронајдете го точниот дел Од Пејсетерот За Вашето возило Дознајте Повеќе Цевките За Продолжување Надвор од патот користат алуминизирани цевки со дијаметар од три инчи. Другари да се лизга-вклопуваат колектори на насловот страна и да акции издувниот систем на излезот. Можеби нема да работи со долги заглавија на цевки од други производители. Вклучени стеги и хардвер. Некои апликации може да бараат средна цевка за сечење на залиха пред пригушувачот и Стегање Или заварување Y-цевка при инсталација. Користење само надвор од патот. Одговара на 08-09 Понтијак Г8 6.0/6.2 Л. Употреба со 70-2259 или 72С2259. Пејсетер Долго Цевка Заглавие Екстензии : Алуминизирани 3" Копач-свиткана цевки. Користете само со заглавија со долги Цевки Со Пејсетер. Пријатели долги цевка заглавија на акции или замена издувниот систем. Вклучени хардвер и упатства. Користење само надвор од патот. Модел# 82-1168.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката