• Новак
Хетерии тапацирана клупа, модерна, бела, бела

Хетерии тапацирана клупа, модерна, бела, бела

Rating 
DEN 1192.80

Достапност
Производот е достапен

Засилете го вашиот стил со оваа елегантна тапацирана клупа. Приложената ладна бела перница нуди удобно седење, додека белите залепени нозе доведуваат до залепени, четкани месинг стапала. Подобрете ја вашата дневна соба, сала и влез, или отворен простор за живеење на концептот со ова затворено седиште. Карактеристики : • Стилска, тапацирана клупа • Идеален профил за седиште на прозорецот • Изградба на дво-тон, мешани материјали • Стапала на метални простории • Дневна соба, сала/влез, домашна канцеларија, простор за облекување или отворен простор за живеење • Инспириран од глам , модерен стил на Mid Century • Бела и четкана месинг финиш • Севкупно : 52 "W x 20" D x 18.5 "H • Собрание : Лесно за склопување. • Седиште : 52" W x 20 "D x 18.5" H • Пушка : 52 " W x 20 "D x 3.5" THK • Основен тип : 6 нозе • Клиренс : 49 "W x 16" D x 12.75 "H (со нозе за поддршка во центарот) • Отпечаток : 51" W x 18 "D • Нозе : 2 "W x 2" D x 14.5 "H • Приближно тежина : 30 lb. • Поддржува до : 250 lb. • Материјали : гума дрво, бор, инженерско дрво, ткаенина, пена • Ткаенина : цврсто ткаена постелнина/мешавина од полиестер • материјали Дефект : Седиште : Постелнина/Полиестер мешавина, 15мм МДФ, 3,5 "пена; Рамка : 3/4 "бор; нозе : гума дрво, • усогласеност : CPC/CPSIA, Carb фаза 2, Prop 65 Care : Прашина со мека, сува крпа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката