• Новак
Источна Илиноис Универзитетот Пантери Алумни Руно Екипажот Пуловер Дуксер Бел Медиум

Источна Илиноис Универзитетот Пантери Алумни Руно Екипажот Пуловер Дуксер Бел Медиум

Rating 
DEN 320.00

Достапност
Производот е достапен

ЕИУ Источен Илиноис Универзитетот Пантери Алумни Руно Кринек Пуловер Дуксер Бел Медиумовие Алумни Колеџ Руно Екипаж дуксер имаат шарено дигитално печатено лого на вашиот колеџ и тим во САД. Овој џемпер од руно е исклучително мек и удобен. Овие опуштени грла на екипажот се одлични за носење низ кампусот, игрите, па дури и надвор! Чувајте ве топло за време на студените сезони, но доволно ладно за носење на час, кога сте надвор и наоколу. Бидете сигурни да ја покажете вашата училишна гордост и тимски дух! . Тие доаѓаат во популарни бои Како Бела, Сива, Сина, Црвена, Зелена, Црна, Кралска, Канелена И Шума, во зависност од училиштето. Иако се со големина за мажи, секој може да ги носи! Само изберете ја вашата големина. Одлична Идеја За Подароци За Облека И Облека НА NCAA За студенти, дипломирани студенти, љубители на спортови на колеџ, алумни, тимови и соиграчи, тренери, родители, мајка, тато, пријатели, братство, сестринство, клуб, група и семејство! Одлично е да се подари како подарок За прилики Како Божиќ, враќање на училиште, отворена куќа, теретана, вежбање, секојдневно носење или да се прослави дипломирањето, денот на таткото, празниците, родендените и многу повеќе. Големина : Машка Големина, но се унисекс. Погледнете Ја Табелата Со Големини во галеријата со слики и изберете Од Мали, Средни, Големи, XL, XXL. Избрани Бои Врз Основа На Колеџи-Изберете од омилени како Хедер Греј, Црна И Морнарица. Ќе сакате да ги добиете сите!. 1х1 Атлетска Ребро Јака и Манжетни Со Спандекс, Двојна Игла Зашиена Јака, Раменици, Дупки за Раце, Манжетни и Појас. Материјал : 50% Памук 50% Полиестер е исклучително мек, удобен, со стилски изглед. Логото На Колеџот Дигитално Печатено Во САД И Официјално Лиценцирано Од В Република Облека-Носете го вашиот училишен дух со гордост!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката