• Новак
Текстурирани свеќи за столбови за крем за. ДијаметарX6. внатре висок

Текстурирани свеќи за столбови за крем за. ДијаметарX6. внатре висок

Rating 
DEN 206.40

Достапност
Производот е достапен

Спецификации на производот : Време на горење : 70 до 90 часа - Силен мирис со употреба на мешавини на синтетичко и есенцијално масло. Свеќи со употреба на процес што ги предизвикува да имаат груб, камен како финиш кога ќе се зацврстат. Овие рустикални свеќи имаат убав контраст со мазните директно рабови во модерен дом. Опкружувањето на нив со ботанички акценти ќе создаде органски, природен изглед. Нашите силни мириси ќе го освежат воздухот и трепетната светлина на свеќата ќе создадат релаксирачки амбиент. Изгорете ја свеќата доволно долго за течниот базен за скоро да стигне до работ, а потоа изгаснете го пламенот. Оставете го восокот да се излади пред повторно да го преиспита. Правењето на ова ќе ја зголеми должината на времето што ќе ја изгори свеќата и ќе му овозможи да го искористи скоро целиот восок. Она што мириса на како вкусна, кремаста, овошна сензација, мешавина од портокалова цитрус, која се врти со кремаста ванила, освежувачки мирис како што е и јадечкиот комплимент.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката