• Новак
Крајбрежен накит полиран масонски сигнал прстен од не'рѓосувачки челик

Крајбрежен накит полиран масонски сигнал прстен од не'рѓосувачки челик

Rating 
DEN 608.00

Достапност
Производот е достапен

Крајбрежниот накит полиран масонски сигнал прстен од не'рѓосувачки челик (20мм) Направете го вашиот изглед смел и уникатен со тоа што го носите овој прстен од не'рѓосувачки челик. Високиот полски прстен се одликува со плоштад и компас масонски сигнал. Овој прстен од не'рѓосувачки челик има висок полски финиш. Димензиите на поставувањето на прстенот се дебели од 17 мм x 20 mm дебели x 3 mm. Додека опсегот на прстенот е дебел 7 мм x 2 мм и тежи 18 грама. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : Бела. Материјал на предметот : Метал. Тип на камен на артикалот : Нема камен. Камена боја на артикалот : Нема камена боја. Камен облик на предметот : Нема форма на камен. Камената димензија на предметот : Нема камена димензија. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : прстен. Ширина на артикалот : 1/4 инчи. Дебелина на артикалот : 1/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 18 грама. Број на камен на предметот : Нема броење на камен. Тип на затворач на артикалот : Нема затворач. Поставување камен за накит : Нема поставување накит. Стил на артикли : Signet, изјава, модерна. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Мажи, машки. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката