• Новак
Училиште За Виола Сузуки: Училиште За Виола Сузуки, Том: Дел Од Виола, Книга и ЦД

Училиште За Виола Сузуки: Училиште За Виола Сузуки, Том: Дел Од Виола, Книга и ЦД

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Научете ја виолата со популарното Училиште Сузуки Виола. Методот Сузуки (Р) За Образование На Таленти се заснова на ставот На Шиничи Сузуки дека секое дете се раѓа со способност и дека луѓето се производ на нивната околина. Според шиничи Сузуки, светски познат виолинист и учител, најголемата радост што возрасниот може да ја знае доаѓа од развивање на потенцијалот на детето за да може да го изрази сето она што е хармонично и најдобро кај луѓето. Студентите се изучуваат со користење на мајчин јазик" пристап. Секоја серија книги за одреден инструмент Во Методот Сузуки се смета за музичко училиште Сузуки, како Што Е Училиштето Сузуки Виола. Часовите сузуки обично се одржуваат во приватно студио со дополнителни групни часови. Ученикот ги слуша снимките и работи со нивниот учител на сузуки виола за да го развие својот потенцијал како музичар и како личност. Оваа Книга и ЦД на Сузуки, Том 3, е составен дел за часовите По виола на сузуки и содржи снимки од Вилијам Преуцил, придружуван од Дорис Преуцил. Наслови : Студиски Точки * Тонализација * Вежби За Вибрато * Гавот (Мартини) * Минует (Бах) * Гавот во Г-Мол (Бах) * Хумореск (Дворак) * Гавот (Бекер) * Гавот Во Д-Мајор (Бах) * Буре (Бах). За комплетна листа на најновите печатења по БРОЈ НА АМПВ, одете на /сузуки. Овој наслов е достапен Во Makemusic Cloud. "Сузуки Виола Училиште, Том 3 : Виола Дел, Книга ЦД.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката