• Новак
Morо Мориконе: Саундтрак

Morо Мориконе: Саундтрак

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Производот е достапен

2009 две цд колекција. Од Тупаница Долари до Недопирливите, легендарниот италијански композитор Enо Мориконе создаде драматична и карактеристична музика што го трансформираше киното. Еве 32 класични парчиња од неговата неверојатна кариера, вклучувајќи ги сите негови незаборавни шпагети западни теми и многу повеќе. Метро Музика. 2009 две цд колекција. Од Тупаница Долари до Недопирливите, легендарниот италијански композитор Enо Мориконе создаде драматична и карактеристична музика што го трансформираше киното. Еве 32 класични парчиња од неговата неверојатна кариера, вклучувајќи ги сите негови незаборавни шпагети западни теми и многу повеќе. Метро Музика.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката