• Новак
Го Слушаш Ли Чадот

Го Слушаш Ли Чадот

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Роден и израснат на Границата Квала во Чироки, Н.Ц. Прво ги научил приказните на својот народ од Двокатни Раскажувачки Чичковци. Подоцна, научиле приказни за други племиња и современи Индијанци. Неговите програми вклучуваат стари приказни( легенди), Современи Индијанци и personal приказни. Тој сподели Во Центарот Кенеди, Институтот Смитсонијан побара од Него да раскаже На Националниот Фолклиф Фестивал (2003) и за отворањето На Американскиот Индиски Музеј( 2004), Националниот Фестивал На Раскажување Приказни, Претседателскиот Центар Картер, Мерлефест, Универзитетот Емори, Џорџија Техника, Универзитетот Нортвестерн И бројни други колеџи, музеи, фестивали за раскажување приказни и леле. Тој се појави На Каналот Дискавери. Направи видео на раскажувачи За Грузија Јавна Телевизија. Дали нарацијата за неколку видеа, историја На Овие Ридови, видеа На чироки занаетчии. Вклучени во книгите, 120 Раскажувачи од Целиот Свет И Раскажувачи : Народни Приказни и Легенди Од Југ. Објавена книга наречена "Животните Игра со Топка" базирана на легендата На чироки. Произведе ЦД на приказни наречен, Можеш ли Да Го Слушнеш Чадот? Го Слушаш ли Чадот?.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката