• Новак
Nighthawk-ad 802.11 ac Ad WiFi Рутер со 1.7 GHz Четири-јадрен Процесор

Nighthawk-ad 802.11 ac Ad WiFi Рутер со 1.7 GHz Четири-јадрен Процесор

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Nighthawk X10 AD7200 е најбрзиот рутер во индустријата за пренос на медиуми со plex media server. X10 испорачува 802.11 ac/Ad Wi Fi за ултра-мазно 4k стриминг, VR игри и инстант преземања. Со моќен Процесор Со четири Јадра од 1,7 GHz и Архитектура Со Четири Струи, можете да уживате во комбинирана безжична брзина до 7,2 Gbps. МУ-МИМО поддржува истовремено стриминг, додека 160 MHz ја удвојува брзината На Wi Fi на мобилните уреди. Четири патенти во очекување на надворешни активни антени ги засилуваат Wi Fi сигналите за да го максимизираат опсегот и пропусната моќ. 6 месеци неограничена резервна копија На Amazon Drive за да обезбеди скапоцени податоци ОД USB складирање поврзано со Рутерот X10. * Ad7200 Quad Stream Wave2 Wi Fi-до 4600+1733+800 Mbps* безжична брзина • 60 GHz 802.11 Ad Wi Fi-Најбрза Wi Fi технологија за инстант преземања и резервна копија • Plex Media server-сите ваши колекции на филмови, ТВ-емисии, музика, видео и фотографии на дофат на раката. Каде и да одите, на уредите што ги сакате. * Моќен Процесор Со Четири Јадра од 1,7 GHz-Најбрз процесор за домашен рутер за подобро 4k стриминг, ВР игри, сурфање или што и да фрлите! • Активни Антени Со Високи Перформанси-Подобра покриеност со Wi Fi и побрзи брзини • Шест Gigabit Ethernet LAN Порти—Агрегат две порти за побрз пренос на датотеки • Две USB 3.0 Порти—Побрзо стриминг, резервна копија и лесен пристап до зачуваните медиуми • Облак Диск —Автоматски резервна копија на вашите скапоцени податоци на облакот • Динамичен Qo S—Интелигентно дава приоритет на видео стриминг и игри • Мулти—Кориснички МИМО (МУ-МИМО)-За истовремено Стриминг На Повеќе Уреди • Четири—тек & 160mhz-Поток 4k UHD Видеа Во Беспрекорен квалитет и двоен пропусен опсег За Мобилни УРЕДИ Со 160mhz • netgear genie® апликација —домашен мрежен менаџер вклучува далечински Пристап за Управување Со вашата мрежа далеку од дома. Преземете ја бесплатната апликација. • Порта Со Влакна Од 10 gb—Побрз пристап НА NAS за молскавично брза резервна копија и стриминг • READYCLOUD USB Пристап—Уживајте во личен и безбеден пристап до ОБЛАК до USB складирање во секое време, насекаде • подготвен Свод—бесплатен софтвер За автоматска резервна копија НА КОМПЈУТЕР НА USB хард диск поврзан со рутерот • Подобрени Родителски Контроли—Управувајте со пристапот до веб—страница од член на семејството и уред • Vpn Поддршка – Безбеден пристап до вашата домашна мрежа и Интернет кога сте далеку од дома користејќи кој било уред—КОМПЈУТЕР, mac, и мобилни уреди Со ANDROID И Ios АПЛИКАЦИИ • kwilt-погледнете и споделете ги вашите фотографии од Прикачено Складирање, ЈАВЕН Облак и социјални доводи на едно место со АПЛИКАЦИЈАТА KWILT. Quad-Stream Wifi 2 За најбрз Wi Fi конекции 60 GHz 802.11 реклама конекција ЗА 4k Ултра HD видео стриминг и ултра-голема брзина на податоци резервна копија Моќен 1.7 GHz Quad Јадро Процесор Динамичен Qo S за нервоза-бесплатни онлајн игри искуство Активни Антени Со Високи Перформанси Динамичен 6 Gigabit Lan Ethernet порти 2 USB 3.0 порти Амазон Облак Резервна Копија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката