• Новак
Г-Моќ Платина Свеќичка УР4ГП ЗА ГМЦ Г РЕЛИ 1976-5,7 Л 350

Г-Моќ Платина Свеќичка УР4ГП ЗА ГМЦ Г РЕЛИ 1976-5,7 Л 350

Rating 
DEN 471.52

Достапност
Производот е достапен

Овие Г-Моќни Платинести свеќички ја испорачуваат моќноста и квалитетот што ги очекувате од НГК. Финиот врв на чиста платина електрода останува практично непроменет и достигнува температури за самочистење за да обезбеди подолга издржливост и оптимални перформанси. Во споредба со конвенционалните приклучоци, г-приклучоците за Напојување даваат подобри стартувања, супериорно забрзување и поголема економичност на горивото. Тривалентното метално обложување обезбедува супериорни антикорозивни и анти-запленувачки својства. Брановидни ребра спречуваат трепкање. Трапезоидна исечена електрода за заземјување го намалува гаснењето. Шорти Свеќичка : Не. Отпорник : Да. Производителот Топлина Опсег : 4. Материјал На Врвот На Електродата : Платина. Електрода Основни Материјал : Бакар. Тип На Изолатор : Проектиран. Големина На Конецот На Свеќичката : 14мм. Свеќичка Достигне : 0.460 во. Стил На Седиште Со Свеќичка : Заострено. Клуч Дијаметар : 5/8 во. Количина На Лента За Земја : Една. Бакар јадро помага во отстранување на топлина. Тројните заптивки спречуваат истекување. Чист алумина силикатен керамички изолатор, обезбедува супериорна јачина и подобар пренос на топлина. Фино жица платина врвот центар електрода намалува потребниот напон за подобро започнува, супериорен забрзување и зголемена економичност на горивото. Мотор V8, Големина На Моторот 5,7 L/350. Семејство на мотори Шеви мал блок Генерал И. Тривалентното метално позлата обезбедува супериорни антикорозивни и анти-запленувачки својства. Брановидни ребра спречуваат трепкање. Трапезоидна исечена електрода за заземјување го намалува гаснењето. Продадени Во 8 Пакет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката