• Новак
Рачно Изработен Геометриски Тепих Од Зелена Јута Домашен Декор Тепих За Дневна Соба Надворешна Градина Јога Подлога Стапала

Рачно Изработен Геометриски Тепих Од Зелена Јута Домашен Декор Тепих За Дневна Соба Надворешна Градина Јога Подлога Стапала

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Ова е прекрасен рачно изработен килим од јута ткаен од нашите Занаетчии во Руралните Индиски села во близина на нашиот прекрасен град "Џајпур" користејќи природни Влакна од јута. Килимот е исход на чист рачно изработен процес користејќи природни предива од јута кои се чисти еколошки. Ова природно Влакно е второто најкултивирано Растително Влакно во светот произведено по памукот. Процесот на производство на овој прекрасен килим од јута е чист рачно изработен и чист еколошки процес, почнувајќи од одгледување на природни Влакна од јута до рачно ткаење на овие предива од јута. Килимите од јута се релативно меки и се многу идеални за користење како влезен килим, килим за спална соба, тепих за дневна соба, тепих за детска соба, тепих за трпезарија, кујнски килим, тркач на маса, килим за ходник, тепих за бања, тепих за врата, тепих за двор, тераса, тепих за јога, тепих за плажа, градинарски килим, канцелариски килим итн.Дебелина : 5-7 Мм Материјал : Чиста Природна Јута Ткаат : Рачно Изработени, Плетенка Состојба : Нова Забелешка 1-може да има мали разлики во бојата поради резолуцијата на мониторот. Иако фотографијата е направена од професионални фотографи и е преземена целосна грижа за да се покаже точната боја на производот. Забелешка 2 - може да има дополнителни износи наплатени за време на увозот на предметот во земјата на купувачот според правилата и прописите и увозната давачка на земјата на купувачот. Ова ќе биде на товар на клиентот. ДИЗАЈН : Декоративни уметнички дела за раце што го украсуваат вашиот дом, канцеларија и на отворено, Дебелина од 5 до 7 ММ.простории со идеална форма со различни големини. МАТЕРИЈАЛ : овој прекрасен рачно изработен килим Од Јута е елегантен додаток на секоја декорација, овој 100% природен килим од јута со рачен механизам е целосно реверзибилен и исклучително издржлив. ИЗРАБОТКА : уникатната, елегантна и издржлива рачна работа го прави соодветно поставување каде сакате и во секоја пригода.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката