• Новак
Вистински Спајк 12х1. Фалсификувани челични лавчиња ореви сини продолжен куршумски шик

Вистински Спајк 12х1. Фалсификувани челични лавчиња ореви сини продолжен куршумски шик

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Наменето за возила со карактеристики на темата M12x1.5 : Се користи за тркала со седење со затегнување од 60 степени. Универзално вклопување за повеќето возила со 12*1,5 столпчиња со тркала (Toyota, Ford, Buick, Mitsubishi, Mazda, Honda, Chevrolet, Hyundai ит Отворен крај. Спајк направен од алуминиум, машински од алуминиум Al6061-T6 Billet со анодизиран финиш; Заврши ореви направени од челик, долготрајна завршница. Спецификации : Стил : Отворено засилување : Acorn , 60 Degreet Wo Достапни големини на нишки : 12мм x 1,5mmavaweable Бои : црна, хром, сина, орган, зелена, титан, црвена и нео хром. Вкупна должина : 90mmspike : 50mmlug орев : 40mm Hex : 17mm Ве молиме, проверете го големината на вашето возило што го користи пред да нарачате. Универзално вклопување за повеќето пасагарски автомобил, Хонда, Митсубиши, Форд, Тојота, Буик, Хјундаи, Мазда, Лексус, Шевролет, Киа и друг модел на автомобили со големина на конец M12*1,5мм. 20 парчиња навртки за лавчиња поставени за 4 или 5 возило со лагер. Купувачите се одговорни за избор на точна нишка, седиште и тип на орев за нивната примена. Ве молиме, осигурете се дека го купувате точниот модел на орев за навртки за типот на седиштето на тркалото. Овие ореви одговараат на повеќето фабрички тркала, но може или може да не одговара во зависност од Твоето тркало. Ве молиме, осигурете се пред да ја купите фотографијата не ја прикажува супериорната завршница на тркалото. Големина и табела на теренот Теренот се мери со растојанието помеѓу навои или мерење на навои по инч за не-метрични големини на обетка. Подолу е табела на која се прикажани некои од популарните марки и модели на автомобили, како и нивната соодветна големина и теренот. Направете и модел Големина на низата и на темата Acura : RL 2005 - Тековен 14 x 1,5 Acura : Други модели 1986 - Тековен 12 x 1,5 Buick : Riviera 1979 - Present 12 x 1,5 Cadillac : Seville 1980 - Present 12 x 1,5 Dodge : Stratus 1995 - Тековен 12 x 1,5 Ford : Taurus 1986 - Present 12 x 1,5 Honda : All Models 1983 - Present 12 x 1,5 Nissan или Datsun : All Models 1968 - Present 12 x 1,25 Mitsubishi : All Models 1983 - Present 12 x 1.5 Subaru : All Models 1977 - Тековна 12 x 1,5 Toyota : Сите модели 1968 - Тековни мерења со големина од 12 x 1,5 и мерења на теренот се во милиметри. Единицата претставува големина на конецот според големината на теренот; Затоа, автомобилите на Acura RL од 2005 година до денес имаат ореви на тркала со големини на навој од 14 мм и големини на теренот од 1,5 мм, на пример. 16 PCStrue Spike 89mm 12x1,5 фалсификувани челични лавчиња сини продолжени шилести куршуми.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката