• Новак
Сафавиех Понзи Модерен Глам Тафтуван Отомански

Сафавиех Понзи Модерен Глам Тафтуван Отомански

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Производот е достапен

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Сафавиех Понзи Модерна Глам Тафтувана Отоманкушија мека, но структурирана, Понзи отоманската Од Сафавиех е совршен додаток за семејната соба или спалната соба. Изработено од цврсто дрво од бреза и богато тапациран беж лен со софистицирано тафтување со копчиња, ова практично парче може да послужи како седиште, дополнителна маса или дури и потпирач за нозе. Современиот дизајн додава шик изглед во вашиот дом. Бреза дрво рамка за долготрајна долговечност. Не е потребно собрание. Боја : Беж. Точка Димензии : 16.1 во. В х 16.1 во. Д х 15.7 во. Х. Тапациран Со Лен. Пополнете Материјал : CA пена. Тафтувани копчиња за шик дизајн. Тежина на предметот : 6,6 килограми. Капацитет на тежина : 275 фунти. Додатоци во живот стил слика (и) не се вклучени. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на мебел може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. За да се спречи целокупното извалкање, се препорачува често вакуумирање или лесно четкање. Перниците и перниците треба да се вртат неделно. Перничињата исполнети со надолу треба да се четкаат наместо да се вакуумираат. Исчистете го местото, користејќи благ растворувач без вода или производ за хемиско чистење. Само професионален чистач треба да преземе целосно целокупно чистење. Употребата на средства за чистење на пареа или вода може да предизвика прекумерно намалување или боење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката