• Новак
Нобл постелнина за вметнување

Нобл постелнина за вметнување

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Колекцијата на хотелската колекција на Нобл Лин 1800 серија Duvet Insert е најмекиот и најлесниот утешител на пазарот! Овој луксузен вметнат вметнување во Duvet беше дизајниран исклучиво за да одговара на хотелската колекција на Нобл Ленен, Duvet Cover Set. Едноставно вметнете го овој утешен во вашата хотелска колекција Duvet Cover за да го завршите секаков сет за постелнина. Можете да го користите нашиот утешител како вметнат вметнат, или како самостоен утешител. Совршено е за што и да е потребно за постелнината. Нашиот утешител е ремек -дело! Изработено е со трајни HEMS и прецизно шиење, давајќи му одлична долговечност. Користете го за наредните години! Тоа е хипоалергичен што обезбедува бариера за заштита од грини од прашина, мувла, алергени и мувла. Плус, тоа е машинско печење! Карактеристики дизајнирани да одговараат на хотелската колекција Duvet Cover : Колекцијата на хотелската колекција на Нобл Лин 1800 серија Duvet Insert беше дизајнирана исклучиво за да одговара на најпродаваната хотелска колекција на хотели, Duvet Cover Set. Спарете го овој инсерт со која било поставена покривка за хотелска колекција за да го комплетирате вашиот сет за постелнина, и уживајте во удобниот ноќен одмор. Секоја сезона удобност : Нобл ленена хотелска колекција 1800 серии цела сезона надолу алтернативна вметнување во дух е најмекиот и најлесниот утешител на пазарот! Нашиот производ е доволно разноврсен за да го користи како вметнат вметнат или како самостоен утешител, тој е совршен за што и да е потребно за постелнини во текот на целата година и работи одлично во сите четири сезони. Hypo Allergenic : хипоалергичен материјал обезбедува бариера за заштита од грини за прашина , калап, алергени и мувла. Тоа е совршен избор за оние кои страдаат од алергии и или астма! Машината што се пее : Не само што е неверојатно нашиот сезонски вметнат вметнување, туку е и лесно да се грижиме! Нема потреба да го однесете на сувите средства за чистење, бидејќи машината може да се мие во нежен циклус со ладна вода. Едноставно сонце суво или ниско паѓање го исуши утешителот. Водич за големина : Големината Twin/Twinxl Вклучува : 1 Twin/Twinxl Duvet Cover : 68 "W x 90 " L Full/Големината на кралицата вклучува : 1 целосна/кралица Дуветска покривка : 88 "W x 88 " L King/California Големината на кралот вклучува : 1 крал/Калифорнија Кинг Дувет Покрие : 104 "W x 98 " l Вклучува 1 вметнат вметнување. Разновидна покривка за покривање на капакот како вметнат или како самостоен утешител. Одлично решение за сите четири сезони. Издржливи хем и прецизно шиење. Хипоалергичен и антимикробно за страдаат од алергија и чувствителна кожа. Машина за перење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката