• Новак
Дорман 624 - Склопување На Црево За Ладилник За Автоматски Менувач За Специфични Модели на Форд Линколн Меркур одговара: 2010 - ФОРД ФУЗИЈА, 2010-ЛИНКОЛН МКЗ

Дорман 624 - Склопување На Црево За Ладилник За Автоматски Менувач За Специфични Модели на Форд Линколн Меркур одговара: 2010

Rating 
DEN 1510.24

Достапност
Производот е достапен

Ова црево за ладилник за автоматско менувач е конструирано од квалитетни метални и гумени компоненти за да се обезбеди испорака без истекување на критична течност помеѓу менувачот и ладилникот за масло за пренос. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Сигурна замена - ова црево за ладилник за масло за автоматски менувач е прецизно дизајнирано за да го замени склопот на цревото за залихи на одредени возила. Квалитетна конструкција-произведена од метал и гума со фитинзи во стилот НА ОЕ за да обезбеди сигурна замена. Одлична вредност-ое квалитет по пониска цена. Тестирано возило-претрпе тестирање на возилото за да обезбеди квалитет, правилно вклопување и перформанси. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Фузија : 2010, 2011, 2012 Линколн мкз : 2010, 2011, 2012 Меркур Милан : 2010, 2011.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката