• Новак
Каботот крем шлаг со солена путер када Оз

Каботот крем шлаг со солена путер када Оз

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Шлакот со солен путер од крем од Каботот е едно од едноставните задоволства во животот. Направено од слатка природна крема свеж од фармата, овој врвно распространет шлаг путер е совршено препуштање за loversубителите на леб и путер! Светло и вкусно, ова вкусно ширење го обезбедува наградуваниот квалитет на мазниот, кремаст путер на Кабот во богата, луксузна текстура. Без разлика дали се шири на топли мафини директно од рерната или се служи со леб за покачено искуство за домашно јадење, нема оброк што нашиот шлаг путер не може да го подобри. Изработено од Cabot Creamery, првиот светски ко-оп-ко-опција за млечни производи. Наградуван путер направен од две едноставни состојки : млеко и крем. Врвно распрскувачки шлаг путер, совршен за ширење на топли ролни и свежи печени мафини. Бавно разгорен за екстра-крем премиум вкус и текстура. Каботот путер е ОУ-Д Кошер Сертифициран и без глутен. Една када од 8oz од солен путер со солен каботот. Богата и кремаста, веднаш од фармата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката