• Новак
Галон Нерѓосувачки Челик Индустриски Рачно Пумпа Распрскувач

Галон Нерѓосувачки Челик Индустриски Рачно Пумпа Распрскувач

Rating 
DEN 959.84

Достапност
Производот е достапен

Опис На Производот. 3 Галон Нерѓосувачки Челик Распрскувач. Овој сосема нов рачно испумпан распрскувач од 3 Литри е практична и мултифункционална алатка за внатрешна и надворешна употреба. Одликувајќи се со нерѓосувачки челик, овој цврст распрскувач е компатибилен со повеќето комерцијални течни ѓубрива. Фалејќи се со клипна прачка со голем проток и неговата хуманизирана рачка, тој е дизајниран за лесна употреба, а исто така и за брзо градење на воздушниот притисок без потреба од излез или продолжен кабел. Добар избор за дома, градинарство, туристички возила, специјални возила, бродови, чистење возила, чистење теписи и чистење на земја. . . . . . Спецификации. Вкупен волумен : 13 Л. Работен Волумен : 10 Л. Притисок : 1,5-4,0 бари. Димензии на производот : 24,8 х 7,3 инчи (63 х 18,5 см). Должина на копје : 20,1 инчи (51 см). Должина на цревото : Армирано Црево од 3 стапки. Нето Тежина : 7,5 фунти (3,4 кг). Бруто Тежина : 8,1 фунти (3,7 кг). Материјал : 304 Нерѓосувачки Челик. . Содржина На Пакетот. 1 х 304 Нерѓосувачки Челик Резервоарот. 1 х Пиштол За Прскање. 2 х Млазници. 1 х 1,2 метри Гумено Црево. 1 х Месинг Вентил За Ослободување Притисок. 1 х Мерач На Притисок На Резервоарот. 1 х Отстранлив Ремен. Издржлив Нерѓосувачки Челик : Капацитет : 3 Гал; Притисок : 1,5-4,0 Бари. Овој распрскувач за рачна пумпа е изработен од нерѓосувачки челик, отпорен на ' рѓа и издржлив. Обрнете внимание дека гумениот прстен и внатрешниот дизајн не се погодни за силни корозивни, кисели и основни раствори. Прилагодлива Млазница : премиум месинг млазницата може да го прилагоди интензитетот на спрејот за вода од директно вбризгување во ситна магла. Овој распрскувач од нерѓосувачки челик е опремен со флексибилно црево и стапче за прскање, што помага да се испрска на растојание од 26,2-32,8 стапки. Безбедносен Вентил И Манометар : барометарот на овој распрскувач може интуитивно да ја види состојбата на притисок во резервоарот. Дојдете со сигурносен вентил што го прави автоматски да ослободува внатрешен притисок кога притисокот е превисок, одржувајќи го притисокот во безбеден опсег. Лесен За Употреба И Носење : влезот на вода во форма на сад во градинарскиот распрскувач е погоден за полнење вода, а хуманизираната рачка е наменета за брзо градење на воздушниот притисок. Доаѓа и со прилагодлив ремен за рамо за практично носење. Повеќе Апликации : нашиот рачен распрскувач е идеален за градинарство, тревник, двор, внатрешни и надворешни потреби за прскање, автомобилска индустрија, општо чистење, капење миленичиња и многу други апликации. Погоден е и за дезинфекција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката