• Новак
Забрз M T- LT315 75R 127 124Q E гума

Забрз M T- LT315 75R 127 124Q E гума

Rating 
DEN 3903.52

Достапност
Производот е достапен

Accualra MT-01 е агресивна гума од кал-теренот што одговара на сите ваши потреби надвор од патот. Единствени блокади на шари, дизајн на длабоки шари и отворена лушпа од грмушка ќе ве задржат "заземјено " додека сте надвор од патот. Не дозволувајте агресивната шема да ја измами, „Accelecta MT-01 е дизајниран да го намали нивото на бучава и да одржува мазност, без оглед колку е тежок теренот! Наменето за употреба на џипови и лесни камиони. Единствените блокови на шара со широки централни сипи се зголемуваат од влечење на патот. Дизајнот на длабоки шари овозможува силно задржување на копнените површини, а истовремено одржува и зафат на лабавите површини. Отворената измама со грмушка нуди супериорно следење на патните површини, истовремено отстранувајќи вода, слаба, снег, карпи, камења и друг несакан материјал од гумата за постојана влечење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката