• Новак
Cco- Студентски виолончело со големина Cco- Студентски виолончело, екстра сет жици, лак, розин, мост, виолончело и мек случај

Cco- Студентски виолончело со големина Cco- Студентски виолончело, екстра сет жици, лак, розин, мост, виолончело и мек случај

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Цесилио CCO-100 виолончело е идеална за музичари на какво било ниво на вештина. Секоја виолончело е прегледана од техничари во дистрибутивниот центар на Сесилио во Соединетите држави за да се обезбеди исполнување на нивните високо квалитетни стандарди. Оваа виолончело CCO-100 CCO-100 се одликува : Големина 1/4. Подготвен смрека на врвот со вратот на јаворот, грбот и страните. Прекрасна завршница со високо-држач. Јавор од јавор и штипки. Легура на легура со 4 интегрирани фини приемници. Облека за виолончело вклучува : поставена мека торба за носење со џебови со додатоци и прилагодливи ленти за ранец. Лак од Бразилвуд со неискажана коњска колиба. Застанување на виолончело. Виолончело нем. Дополнителен сет на жици на виолончело. Квалитетна торта со розин.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката