• Новак
Дики Машки ФЛЕШ Работа Панталони

Дики Машки ФЛЕШ Работа Панталони

Rating 
DEN 319.84

Достапност
Производот е достапен

Панталоните од кои зависевте и им верувавте веќе 50 години доаѓаат во верзија која се витка со вас! Додека го одржувате познатиот квалитет и издржливост што ги очекувате Од Дики, флекс ткаенината вградена во оваа ажурирана панталона значи дека кога ќе се наведнете, седите или свиткате, панталонот навистина се витка додека се движите! Сепак, направен од издржлив 65% Полиестер/35% памучен диагон, оваа панталона е направена да трае исто колку и оригиналот. Со карактеристики како јамки за тунелски појас, фитил од влага, отпорност на брчки и лесно ослободување на дамки за нега, оваа панталона се изведува од ден на ден, исто како и вие! Материјал : 65% Полиестер/ 35% Памук. Влага Фитил. Отпорен На Брчки. Тешко на дамки. Џеб : Да. Нега на ткаенина : Машинско перење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката