• Новак
Дорман 904 - Сензор За Температура На Издувните Гасови За Специфични Модели На Фолксваген одговара избери: 2013-ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ

Дорман 904 - Сензор За Температура На Издувните Гасови За Специфични Модели На Фолксваген одговара избери: 2013-ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ

Rating 
DEN 3999.84

Достапност
Производот е достапен

ЕГТ сензорите често зафаќаат издувни гасови, што ја отежнува замената и го оштетува бунгот. Ова решение ЗА ПОПРАВАЊЕ НА ДОРМАН ое директно го заменува сензорот и доаѓа со комплет за поправка на бунг за секој случај. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Практично решение - овој сензор ЗА замена ЕГТ доаѓа со комплет за поправка на бунг во случај бунгот да се оштети при отстранување. Рентабилниот комплет за поправка на бунг овозможува директна поправка на оштетениот бунг наместо да се замени целата издувна цевка. Комплетен комплет-доаѓа со сензор, нов бунг, заварувачка плоча и патент вратоврска. Квалитетно инженерство-дизајнирано во Соединетите држави и поддржано од децениско искуство во автомобилскиот резервен пазар. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Фолксваген Пасат : 2013, 2014. Одговара Изберете : 2013-2014 ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ 4 Цил 2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката