• Новак
Бо На Душите: Кошмар На Колекцијата На Улицата Елм

Бо На Душите: Кошмар На Колекцијата На Улицата Елм

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Ограничени осум винил лп кутија во собата содржи целата оригинална резултати На Кошмар На Брест Стрит, Кошмар На Брест Улица 2 : Фредис Одмазда, Кошмар На Брест Улица 3 : Сон Воини, Кошмар На Брест Улица 4 : Сон Господар, Кошмар На Брест Улица 5 : Сон Дете, Фредис Мртов : Последниот Кошмар И Вес Крејвенс Нов Кошмар. Кошмар На Улицата Брест е една од најуспешните и најомилените хорор франшизи во историјата и ние сме воодушевени и почестени што ја објавуваме целата серија како комплет винил кутија со осум Лп Од оригиналната серија, сите ремастерирани за винил Од Јамеѕејмс Плоткин со неверојатни оригинални уметнички дела Од Мајк Сапуто и брошура од 12 страници со обемни белешки и интервјуа со клучни композитори и членови на актерската екипа. Музиката На Улицата Елм е огромен дел од серијата, секој филм има свој уникатен звук и чувство. Чарлс Бернштајн го создаде оригиналниот резултат и главната тема На фредис што се користеше во текот на серијата. Неговиот резултат на првиот филм не е ништо помалку од значаен хорор резултат и целосно го дефинира Американскиот хорор во 80 - тите-супер надолен, морничав и метален. Кристофер Јанг (Хелраизер) го достави резултатот На Одмаздата На Фредис и ги симнува темите по оркестарска рута, поставувајќи звуци врз звуците за да создаде навистина страшно слушање. Анџело бадаламенти (Твин Пикс) го состави Резултатот Сон Воини. Овде тој изработува нерасположени текстури и дел од дрвен ветер за да создаде резултат сличен на соништата што совршено одговара на темата На дел 3. Крег Сафан беше купен за да го состави Мајсторот За Соништа, и со помош на синтетизатор на синт-клавиер, тој создаде еден од најлудите хорор резултати од 80-тите години. да, секако, страшно е и морничаво, но исто така е многу забавно и целосно уникатно. За Детето Од Соништата, Ауеј Фергусон дава синтетички тежок резултат со климање со главата на саемската музика и слоеви црковни органи и чудни хорски примероци. За Последниот Кошмар, Австралискиот композитор Брајан Меј ги меша електронските и оркестрациите на неверојатен ефект и за последниот филм во серијата. Во Новиот Кошмар Џ. Питер Робинсон ни дава супер бујна оркестриран кошмар кој се навраќа на оригиналот На Бернштајн. Кутија На Душите : Кошмар На Брест Улица Колекција (Оригинален Филм Саундтракот).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката