• Новак
Трговска марка ликовна уметност „неочекувана магија“ платно уметност од Ден Крег

Трговска марка ликовна уметност „неочекувана магија“ платно уметност од Ден Крег

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Дан Крегсубјект : Fantasy Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жаба што лебди над книга со магии со пердув. Истакнати бои : жолта, кафеава, тен, зелена, црна Даниел Крег е роден во 1957 година во Манкато М.Н. На 20 -годишна возраст, тој патувал на осумдесет милји на север за да го започне своето официјално уметничко образование на колеџот за уметност и дизајн во Минеаполис. Еве, за прв пат, тој ги посвети сите свои креативни енергии на сликање и цртање. Инспириран од неговата loveубов кон старите мајстори, тој започна да развива уникатен стил на сликарство што го опишува како „природен идеализам“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. жаба лебди над книга со магии со пердув.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката