• Новак
Трговска марка ликовна уметност „сирена пријатели јас“ платно уметност од enенаја acksексон

Трговска марка ликовна уметност „сирена пријатели јас“ платно уметност од enенаја acksексон

Rating 
DEN 1530.08

Достапност
Производот е достапен

Уметник : enенаја Jackексонјубјект : Fantasy Style : Наутички прооден вид : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има виолетова и сина акварела сирена и розова корали на позадина на скали со риби. Истакнати бои : бела, розова, светло сина, виолетова, сива enенаја acksексон верува дека уметноста зема многу форми и форми, а дека светло и разиграно е задолжително при создавање парче уметнички дела. Нејзиното опкружување е постојан извор на инспирација : убави градини, сценски пејзажи и непобитен "девојче моќ" што доаѓа од подигање на две млади ќерки. Enaенаја живее во Британска Колумбија, Канада, со сопругот и семејството. Таа создава најголем дел од својата уметност во аголот на нејзината дневна соба која ја претвори во своето мало уметничко светилиште. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Виолетова и сина акварела сирена и розова корал на позадина на скали со риби.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката