• Новак
Вентила за вентил на средниот ред ПВЦ вентил; Сина рачка за вода за пиење; внатре fip; Бела пластика

Вентила за вентил на средниот ред ПВЦ вентил; Сина рачка за вода за пиење; внатре fip; Бела пластика

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Thishis Valve Valve Valve Valve е идеален избор за контрола на проток во вашите PVC цевководи. Се одликува со дизајн на топка со целосна порта, мазна рачка, повеќе одобренија и безбедни врски. Произведено со највисок квалитет на материјали и изработка, тоа ќе им служи на вашите водоводни потреби верно. FreeЕ БЕСПЛАТНО : Вклучува EPDM O-прстени и TPE седишта за безбеден, заптивка без истекување ✔blue T-рачка : Овозможува брза и безбедна контрола на протокот во цевките за ладна вода; NSF сертифициран за вода за пиење - Спецификации : Одговара на двете Sch. 40 и Ш. 80 цевки; 150 Вог; 150 psi на 73 °; Температурен опсег 41 ° F- 140 ° F; ИСО 9002 Одобрениот производител ✔деал за контрола на проток во : Успешни прскалки, базени, воден парк, аквариум, итн. ✔PVC цевки : PVC системите за цевки имаат подобрена изведба, зголемена безбедност и подобра отпорност на 'рѓа и корозија кога се споредуваат со системите за челични цевководи ⚠ Предлог за Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на состојбата на Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov ✔Leak-Free : Вклучува EPDM O-прстени и TPE седишта за безбеден заптивка без протекување. ✔Blue T-ракување : Овозможува брза и безбедна контрола на протокот во цевките за ладна вода; NSF сертифициран за вода за пиење. Specifications : одговара на двете Ш. 40 и Ш. 80 цевки; 150 Вог; 150 psi на 73 °; Температурен опсег 41 ° F- 140 ° F; ИСО 9002 одобрено производител. - Идеална за контрола на проток во : Попрскачи за уредување, базени, воден парк, аквариум, итн.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката