• Новак
Сомерсет домашна штракачка висина 24 ”столици, сет од

Сомерсет домашна штракачка висина 24 ”столици, сет од

Rating 
DEN 1599.84

Достапност
Производот е достапен

Столките за шипки за барови во Сомерсет се сигурни дека ќе направат одличен додаток на кој било бар или јадење област во вашиот дом. Со модерен индустриски дизајн, овие столици нудат модерен стил на фарма што убаво ќе го надополни секој декор. Тие сигурно ќе додадат совршено седење на вашиот кујнски остров, јадење област или ќош за појадок! Сет од 2 - две столици се вклучени во сетот . без грб - столиците без грб лесно можат да се закопнат под бар . Лесно се склопуваат - Столиците доаѓаат со сите вклучени хардвер за склоп Нозе и дрво со орев што ќе даде стилска изјава во која било просторија . Контра-висина-столиците се 24 ”од подот до седиште, што ги прави идеална висина за остров или јадење за јадење . материјали-обложена со прав Ironелезо и Елм дрво . Капацитет на тежина - 265 фунти . Димензии - (дијаметар на седиштето) 13 ”; (Основен дијаметар) 14,5 ”; (Висина) 24 ”. Боја-дрво обоено дрво и еспресо.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката