• Новак
Електрична Пумпа За Гориво Во Резервоарот - Компатибилна Со - Форд е-Еконолин 1990

Електрична Пумпа За Гориво Во Резервоарот - Компатибилна Со - Форд е-Еконолин 1990

Rating 
DEN 1043.68

Достапност
Производот е достапен

Електрична Пумпа За Гориво Во Резервоарот - Компатибилна со 1986 - 1991 Форд Е-250 Еконолинпозиција : Во-Резервоар : може Да Бидат Потребни 2 Пумпи За Гориво - 1 Надворешно Монтиран И 1 Монтиран во Положба на Резервоарот(и) : Содржина На Пакетот Во Резервоарот : Електрична Пумпа За Гориво, Изолатор, (2) Стеги За Пластични Цевки, (2) Држачи За Држачи, (3) Заптивки, Парче Цевка, Инструкции Вклучена Единица За Испраќање Гориво : ненегативно тло : Вклучен хардвер За номонтирање : Вклучена Е Заптивка Или Заптивка : Вклучен Е Прстен За Јесеал И Заклучување : Дизајн На нопумпа : Рејтинг На Просечен Проток На Турбина : 39 Gphfeares : -Електрична Пумпа За Гориво - Ниво 1 Снабдувач На Мнозинството Глобални Производители На Возила И Е Производител На Сигурни Пумпи За Гориво И Делови За Испорака На Гориво Повеќе Од 80 Години. - Делфи е глобален производител НА ОЕ и сите пумпи за гориво се изградени според стандардите За ОЕ На Делфи - Пумпите Делфи се дизајнирани да работат под екстремни температури со брзо палење на моторот - Подобрени перформанси на пумпата како резултат на иновативниот дизајн И издржливост На Делфи - Ги Враќа перформансите на брз притисок и интегритетот на системот, преведувајќи на подобро пумпање преку помалку енергија - Дел е потврден, тестиран и усогласен со апликацијата на вистинското возило - Помалата јачина на струја привлекува помало оптоварување на возилото електричен систем НА форд е - 250 Еконолин 5,8 л в8 - 1987-1991 форд е - 250 еконолин 4,9 Л 6 Цил - 1986-1991 форд е - 250 еконолин 5,0 л в8фитс Години : 1986 1987 1988 1989 1990 1991 преглед на производот опис за да се обезбеди соодветно вклопување. 1986 1987 1988 1989 1990 1991. Електрична Пумпа За Гориво.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката