• Новак
Компатибилен За Ролна Со Континуирана Хартиена Етикета DK - DK, Етикета Со Исечена Должина 2.4 100 ' Замена За ПЕЧАТАЧИ СО ЕТИКЕТА QL-Ролна Со Рамка На Кертриџот

Компатибилен За Ролна Со Континуирана Хартиена Етикета DK - DK, Етикета Со Исечена Должина 2.4 100 ' Замена За ПЕЧАТАЧИ СО ЕТИКЕТА

Rating 
DEN 238.24

Достапност
Производот е достапен

HYYYH Производи врши, како и бренд и во дел од цената која е вашиот најдобар и повеќето доверлив извор за термички етикети. Тип : директен термички печатење етикета хартија ролни ДК-2205. Големина : 2-37 " x100 '(62mm x 30,4 m) по Боја на ролна : Бела Само инсталирајте и користете : Тие Ролни Со Етикета за Хартија секогаш се спакувани со Кертриџ Што Може Да се Полни за полесна и брза примена. Висококвалитетните етикети НА ДК се карактеристики со : Светла И Бела Боја и Бпа Слободно Лепило Кристално Чист Квалитет На Печатење вода и отпорна на маснотии перфорирана за лесно кинење.Долготрајна Сигурност Направена Од исклучително силна хартија Обложена Со Дура Совршено Компатибилна За Печатачи со Термичка Етикета : QL-1060, QL-1050, QL-1060 N, QL-500, QL-570, QL-570 VM, QL-580 N, QL-600, QL-650 TD, QL-700, QL-710 W, QL-720нв, Ql-800, Ql-810w, Ql-820нвб, ql-1100, QL-1110НВБ АПЛИКАЦИЈА : ОВИЕ ЕТИКЕТИ СО КОНТИНУИРАНА ДОЛЖИНА DK-2205 СО ФОРМАТ НА РОЛНА МОЖЕ ДА СЕ ИСЕЧАТ НА КОЈА БИЛО ГОЛЕМИНА ШТО ВИ ТРЕБА. Совршен за етикети за повратна адреса, етикети за баркодови, плик, пошта, букви и парцели, пакување и други намени, кутии за складирање и канцелариски материјали, што ги прави исклучителна повеќенаменска етикета. Совети : 1. Двојно проверете и потврдете го моделот или големината пред инсталацијата.2. Кликнете на копчето "Провери Медиуми" за автоматски да ја изберете големината или да ја изберете точната големина за себе. 100% Компатибилен СО QL-500, QL-500 A, QL-500 BS, QL-500 BW, QL-, QL-560, QL-560 VP, QL-560 X, QL-570, QL-570, QL -, QL-N, QL-650 TD, QL-700, QL-710 W, QL-720 NW, QL-800, ql-810w, QL-820 NWB, QL-1050, QL-1050 N, QL-1060 N, QL-1100, QL-1110 NWB. Оваа замена етикети сопствени должина може да се користи како кутии за складирање, превозот пакети, врзива, коверти, овозможувајќи ви да имаат одлични превозот етикети кои се лесни за читање. Може да избегне проблеми со печатачот што одземаат многу време. Карактеристики : Печатете јасен и смел текст со тие издржливи етикети го олеснуваат идентификувањето и етикетирањето на работите и без проблеми. Лесно се лупи од подлогата и се нанесува. Сосема нови и висококвалитетни компатибилни бели етикети на дк Се Отпорни на Гребнатини, Силно Лепило И Без БПА, секоја ролна е поединечно спакувана во сопствениот картон. Пакување : 1 Ролна HYYYH компатибилен ЗА DK - 2205 DK2205 Континуирана Должина Црна На Бела Хартиена Лента за Пакети, Пликови или други апликации За Испраќање пошта, Термичка Директна Етикета со Рамки за Касети. Боја : Бела, Димензија( секоја ролна) : 2,4 во х 100 стапки (62 мм х 30,4 мм).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката