• Новак
Wagner BD126213E Hub & Rotor Fists Изберете: 2005- Ford F250, 2005- Ford F350

Wagner BD126213E Hub & Rotor Fists Изберете: 2005- Ford F250, 2005- Ford F350

Rating 
DEN 1765.60

Достапност
Производот е достапен

Роторите на сопирачките на Wagner Premium се дизајнирани со технологија фокусирана на обезбедување максимална изведба, отпорност на корозија и леснотија на инсталација. Парот на вагнер ротори со влошки за сопирачките на Вагнер за оптимални перформанси. Инженерски за перформанси-ОЕ-специфичен дизајн на Vane обезбедува ефективна моќност на сопирање и дисипација на топлина, додека контролира бучава, вибрации и суровост. Премиум заштита-Заштитна обвивка за е-штит се применува на површини што не се сопирање за да се инхибира корозијата. Свртено и мазна завршница-бара помалку време на пробивање на подлогата и помагала во соодветна постелнина. Лесна инсталација - Роторите се спакувани во вреќа за инхибитор на корозија на пареа, елиминирајќи ја потребата за облога на нафта што го намалува времето за подготвување. Правилна рамнотежа - Спин избалансиран и пресечен за да ги ограничи вибрациите за подобрување на стабилноста и контролата. Совршено спарување - парови на вагнер премиум ротори со врвни влошки за сопирачките за оптимални перформанси. FITS Изберете : 2005-2007 Ford F250 2005-2007 Ford F350 2005 Ford Expurention и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката