• Новак
Тракторска уметност во трговска марка „Тракторска уметност“ низ платното на лалињата од Марни Бурк

Тракторска уметност во трговска марка „Тракторска уметност“ низ платното на лалињата од Марни Бурк

Rating 
DEN 2035.52

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Марни Bourques Ubject : Пејзаж-апестит : Рустикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен и бел трактор на крајот на цветно поле. Истакнати бои : бела, сива, зелена, кафеава јас сум претежно самоучен уметник, живеам во мал живописен град во Конектикат. Од полињата со сончогледи, пролетни дрвја во цут, снежни пејзажи и места каде што патувам, можам да најдам инспирација насекаде. Исто така, имам тенденција да бидам инспириран од трактори, или првиот автомобил на татко ми, модел А од 1929 година, кој го ставам во различни пејзажи. Моите деца пораснаа, и беа отпуштени од техничка работа, сега ми дава време да го остварам мојот сон да бидам уметник. Првенствено сликајќи со масла, претпочитам полабав стил, каде што гледачот треба да работи малку за да види детали во рамките на ударите со четки. Overубител на боја, ќе ја додадам мојата омилена боја, постојана роза секогаш кога можам. Дневно сликарство и земање часови од локални уметници, ми помага да се подобрам и да продолжам да се предизвикувам. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвен и бел трактор на крајот на цветно поле.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката