• Новак
Трговска марка ликовна уметност 'acksексонвил Флорида Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson

Трговска марка ликовна уметност 'acksексонвил Флорида Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson

Rating 
DEN 768.00

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'acksексонвил Флорида Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson : Artist : Marlene Watson. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има разнобојно слика на acksексонвил, Флорида Скајлин. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката