• Новак
Ханкук Вентус С КАКО H 235 50ZR19XL 108W BW Цела Сезона Гума

Ханкук Вентус С КАКО H 235 50ZR19XL 108W BW Цела Сезона Гума

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Производот е достапен

Изграден со врвна технологија и иновативен дизајн, Вентус С1 КАКО Н125 е дизајниран да обезбеди извонредно влечење и ракување во различни временски услови. Неговата асиметрична шема на шарите обезбедува оптимално држење и на суви и на влажни површини, давајќи ви самодоверба и контрола зад воланот. Кажете им збогум на лизгањето и лизгањето, бидејќи оваа гума обезбедува сигурна влечна сила дури и на дождливи или снежни патишта. Тој е дизајниран да се исцеди добро додека обликот на блокот се менува во ковекс за време на возењето. Додадена е висока концентрација на силициум диоксид за подобрување на силата на држење на сите површински услови (влажно и суво и снег). Перформансите на суво ракување се подобруваат со проширениот надворешен блок на рамото и зголемената странична вкочанетост. Комората за рамо одржува еднообразно заземјување со потиснување на деформацијата на блок-работ за време на возењето. Почувствувајте ги зајакнатите перформанси за ракување со снег и сопирање на снег благодарение на надолжната вкочанетост на моделот што ја минимизира загубата на влечење на снег. Дизајниравме добро избалансирана контактна лепенка која може да ги задоволи и перформансите на снегот и абењето преку симулација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката