• Новак
Дорман 749-Регулатор На Задниот Лев Прозорец За Специфични Модели На Хјундаи Одговара На Акцентот На Хјундаи

Дорман 749-Регулатор На Задниот Лев Прозорец За Специфични Модели На Хјундаи Одговара На Акцентот На Хјундаи

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Овој регулатор на прозорецот за замена е прецизно дизајниран и опширно тестиран за да одговара на точното вклопување, функцијата и перформансите на регулаторот на прозорецот на акциите на одредени години, марки и модели на возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена-инженер и тестиран за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот регулатор на прозорецот на одредени возила. Обезбеден квалитет-опширно тестиран со возење велосипед илјадници пати во вистинска врата на возилото за да се обезбеди долг работен век без проблеми. Сигурен дизајн-инженеринг во САД и поддржан од долгата историја на автомобилското искуство на резервните пазари. Лесна инсталација-обратно-инженеринг за да одговара на оригиналната форма и димензии на опремата за да обезбеди директно, беспрекорно вклопување. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хјундаи Акцент : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката