• Новак
Уникатен Разбој Асторија Портланд Килим Сива Слонова Коска 10' 13 '1 Правоаголник Медалјон Фарма Совршена За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

Уникатен Разбој Асторија Портланд Килим Сива Слонова Коска 10' 13 '1 Правоаголник Медалјон Фарма Совршена За Дневна Соба Кревет

Rating 
DEN 1439.84

Достапност
Производот е достапен

Од Колекцијата Портланд, спој на софистицираност и суптилност, овој машински ткаен килим го обвива вашиот декор со топлина и личност. Моделите на медалјон и суптилните палети на бои додаваат чувство на ред и смиреност. Овој мек правоаголен килим има среден куп и недооценена елеганција на дизајнот што добро се вклопува со секој декор. Дајте и на вашата дневна соба допир на домашна топлина и софистицираност додека создавате пријатен и личен простор околу овој килим. Карактеристики на производот : Боја(И) : светло сива, слонова коска и темно сива. Медалјон шарени килим. Машината направи среден куп. Поддршка : да. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока додека вршите притисок врз килимот - земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го тепихот назад додека вршите надолен притисок врз браздата. Димензии : 10 'широк х 13' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен/полиестер. Поддршка : јута Сива и слонова коска правоаголна област фрли килим. Машина направена среден куп; медалјон шема. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 10 стапки и долг 13 стапки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката