• Новак
Допрена Од Природата Унисе Бебе Органски Памучни Ромпери, Загрозена Морска Желка, 6 Месеци

Допрена Од Природата Унисе Бебе Органски Памучни Ромпери, Загрозена Морска Желка, 6 Месеци

Rating 
DEN 159.84

Достапност
Производот е достапен

Допрена Од Природата е органски памучен бренд со убаво дизајнирана облека, лигавчиња, ќебиња, додатоци за коса и чорапи изработени од врвна органска памучна ткаенина. Органскиот памук се чувствува супер мек на кожата бидејќи влакната се природни и дишат. Органскиот памук се прави без употреба на синтетички пестициди и ѓубрива, па затоа е еколошка алтернатива во споредба со традиционалните земјоделски методи. Допрени од природата ромперите се суштински дел од гардеробата на бебето. Нашите памучни ромпери имаат симпатични отпечатоци, везови, ленти и цврсти материи и се удобна едноделна облека за вашето малечко. Нашите ромпери се удобни и пријатни за целодневно, секојдневно носење и одлични за потопли температури. Комплетот вклучува органски памучни ромпери. Направено со 100% органски памук. Мека, нежна и удобна на кожата на бебето. Оптимално за секојдневна употреба. Достапен, висококвалитетен пакет со вредност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката