• Новак
Гроздобер Розеан Традиционална Област Килим, Слонова Коска Црна, 9' 12'

Гроздобер Розеан Традиционална Област Килим, Слонова Коска Црна, 9' 12'

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Гроздобер Килим Колекционерство Стилизирана Област Килими гроздобер Колекција карактеристики антички стил, преодна област килими. Секој килим прикажува класични мотиви оживеани на мода - сега палета на бои и свилено-мазно чувство под нозете. Идеален избор за задоволување на современите преференции за декор за наследство карактер со модерен талент. Моќта Се Појави Во Белгија. Висина на купот : 0.1 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање. 72% Вискоза, 15% Памук, 13% Полиестер. Додатоци во сликата на животниот стил не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката