• Новак
Веранда Јантар Геометриски Внатрешен Надворешен Тепих, 2 '7 5', Крем Зелена

Веранда Јантар Геометриски Внатрешен Надворешен Тепих, 2 '7 5', Крем Зелена

Rating 
DEN 2795.04

Достапност
Производот е достапен

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција На Килими од веранда Современи Теписи На Затворено-Отворено врвната колекција на современи килими на затворено-отворено во колекцијата веранда ќе ви помогне да ги координирате просторите за одмор во вашиот дом со убавина и здрав разум. Одликувајќи се со дизајни од модни цветови до традиционални класици и се наѕираа за лесна нега, килимите од Веранда се отпорни на временски услови и паметен избор за внатрешен двор, подови во семејната соба или какви било други области со голем сообраќај во вашиот дом. Моќта Се Појави Во Турција . Висина на купот : 0.1 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 100% Полипропилен . Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката