• Новак
Чизми Машки Картрајт II Композитни Пети Повлекување На Велингтон Работни Чизми

Чизми Машки Картрајт II Композитни Пети Повлекување На Велингтон Работни Чизми

Rating 
DEN 624.00

Достапност
Производот е достапен

Кога ви треба велингтон, Картрајт оди дополнителна милја. Со нашиот ексклузивен композитен безбедносен прст, имате дополнителна длабочина, додавајќи удобност на вашиот ден. Водоотпорната мембрана ве одржува суви, а прстот на ТПУ и обликуваната пета додаваат издржливост на животот на вашата чизма. Оваа чизма има плоча отпорна на пункција вградена во средниот ѓон за да ви даде дополнителна заштита. ASTM F2413 - 18 композитен Безбедносен Прст со полно зрно успех кожа 10" вратило водоотпорна мембрана директно закачување на заварување и гума mxgrip лизгање и надворешен ѓон отпорен на масло ergономска влошка со контурна мека пена ЗА враќање Astm F2413-18 Електрична Опасност Висока абразија tpu обликувани прсти и потпетици отпорни на удар на пункција среден ѓон.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката