• Новак
Dayco Серпентина Појас Се Вклопува изберете: CHEVROLET ЕКСПРЕС G2500

Dayco Серпентина Појас Се Вклопува изберете: CHEVROLET ЕКСПРЕС G2500

Rating 
DEN 1462.56

Достапност
Производот е достапен

Дизајниран за погони со повеќе додатоци со голема километража, појасот на профилот На Дејко (во очекување на патент) е најиновативниот напредок во дизајнот на ремени со повеќе ребра за повеќе од 25 години. Развиен преку обемно лабораториско и вистинско тестирање на километражата на патот, овој уникатен профил на ребра е специјално дизајниран За да одговара на голема километража, истрошени или неусогласени погони без жртва во тивки, долготрајни перформанси. Профилот" W " исечен на врвот на секое ребро го прави врвот пофлексибилен и го елиминира чврчорењето на ременот кога ременот влегува во истрошена или неусогласена макара. Изграден Со соединенија НА ЕПДМ засилени Со EPМИД, ременот на профилот Dayco " W испорачува повеќе отколку што е ПОТРЕБНО OE quality..it обезбедува решение за проблематични проблеми со возењето. Дајко Поли-Ребро ремени ги исполнуваат или надминуваат SAE J1459 и SAE J2432 спецификации. Овој Поли-Ребро Појас е уште еден производ На Дејко гордо . Дајко 5061280 Серпентин Појас Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 2010 ШЕВРОЛЕТ ЕКСПРЕС Г2500 8 Цил 6 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката