• Новак
С. Те Сакам Саундтрак

С. Те Сакам Саундтрак

Rating 
DEN 576.00

Достапност
Производот е достапен

Дури и ако сте болни од "Убава Си", ќе ви се допадне трогателната дикција и сентименталниот допир што Блант го носи на оваа патека. Ова може да биде најдоброто од многу. Неколку песни се несоодветни, и затоа се издвојуваат. Има навестување На Индиго Девојки во жлебот, и тоа функционира одлично. Тука има вистински гитарски риф! Во повеќе Диланескен режим, Е Ирскиот паб бенд, Камшикување Моли. Музиката Од Филмот П. Те Сакам Е АТЛАНТСКО ЦД СО 14 романтични нумери од најдобрите Возрасни Современи уметници, составени од музичкиот супервизор Мери Рамос. Барем ќе сфатите Дека Џон Мајер не е единствениот што звучи како Џон Мајер. Таа е добра во својата работа. Мелодијата потсетува На "Некој Да Ме Чува" На Гершвин, а гласот На Нели има атмосфера од 1940-тите што е туѓа. "Значи, со еден збор не пуштајте солза, ќе бидам тука кога сето тоа ќе стане чудно" некако го сумира општото расположение на целата мешана торба со мелодии. Тие ја одржуваат атмосферата на англиската инвазија. Тој, исто така, го олицетворува очајно сериозниот емо сензибилитет На Генералот Х. И покрај тоа, целата мешавина на ирски и англиски, непознати емо пејачи од ТВ тип и акустични рок балади виси заедно на чуден начин. Филмот е за смртта (добро, делумно), така што ова игра."Тие ја разбиваат монотонијата што ја носат премногу длабоко значајни, интроспективни песни. Тоа е прогонувачка балада, убаво испеана со придружба што звучи укулеле. Погледнете неколку слики Од Хилари Свонк додека слушате и ќе се спушти мазно. Лаура Изибор имаше намалување На Дневниците На Дадилката и таа му дава суптилен сензибилитет на душата на сетот. Како централен дел, ова намалување претставува она што е добро за целата зделка. Друга песна оригинална за филмот е "Тврдина" од бендот на сите девојки, Хоуп. Очигледно, тематската нишка што го собира сето ова е потапа без филмот да ги придружува патеките. Поблиску е мал, мал дел од вистинскиот филмски резултат На Џон Пауел. Фотографиите, Канадски инди бенд имаат убав стабилен рокер наречен " На Почетокот. Те Сакам е класичен" шик " филм, базиран на книга На Ирската авторка Сесилија Ахерн за љубовта и загубата. Освен ако навистина не сте во него, "Новите Чевли" се единствените што ги знаете, и ова може да ве натера да го купите рекордот. Филмот е снимен Во Њујорк и Ирска, така што постои метод за целото ова Британско-поп лудило. Тој е внимателен и суптилен, со акцент на мелодии што можат да се пеат и значајни текстови. Оваа песна И Треба Да дише се малку потешки од рамнотежата на колекцијата, но чувството е добредојдено олеснување.Оваа саундтрак е емотивна и срцева комедија која е преполна со УМЕТНИЦИ од АЦ и ААА, Како Што Се Џејмс Блант, Хоуп, Погс, Паоло Нутини, Чак Пророк, Џон Пауел и многу повеќе! П.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката